Sosnowiec w latach 70. Ulica 1 Maja

img244

Zapraszamy na kolejną część przeglądu fotografii Pana Zbigniewa Krawczyka. Dziś prezentujemy ulicę 1 Maja przed przebudową. Zdjęcia są częścią cyklu Sosnowiec w latach 70., który prezentujemy na łamach Klubu Zagłębiowskiego.

img245Zdjęcie nr 2, ulica 1 Maja, kamienice po prawej stronie zachowały się do dziś, te po lewej zostały wyburzone podczas poszerzania ulicy

img246Zdjęcie nr 3, ulica 1 Maja, widok od strony Czarnej Przemszy w kierunku osiemnastopiętrowca

img256Zdjęcie nr 4, po lewej stronie nieistniejąca zabudowa ulicy 1 Maja

img243Zdjęcie nr 5, nawierzchnia jezdni pokryta „kocimi łbami”

img242Zdjęcie nr 6, widoczne na zdjęciu kamienice nie istnieją

img255Zdjęcie nr 7, po prawej stronie podwórza tych kamienic, które na zdjęciach wyżej znajdują się po lewej stronie ulicy 1 Maja, dziś nieistniejące

img254Zdjęcie nr 8, podwórka kamienic przy ulicy 1 Maja

Anna Urgacz-Szczęsna

 

10 Comments

 1. na zdjeciu 3 i 7 widac dom przy ul 1 Maja 17 , w ktorym spedzilem dziecinstwo (pierwszy przy moscie) na przeciw dom istniejacy do dzisiaj w ktorym byl sklep spozywczy, sklep warzywny, maly sklep miesny i na rogu prywatny sklep Panstwa Sorek w ktorym kupowalismy oranzade w proszku ,sezamki i gume di zucia!!!

 2. Twój komentarz

  • na zdjeciu nie kocie łby tylko kostka granitowa najblizsze kocie łby byly na sasiedniej ul cedlera

 3. Orzeniłem się przy ulicy Rozwojowa 6.Widać z daleka z boku domu jest ganek na którym przechodziłem do mieszkania.Mieszaliśmy do 10.10.1977roku.

 4. Twój komentarz

 5. Ożeniłem się przy ulicy Rozwojowej nr 6.Widać z daleka wejście do mieszkania.Widać ganek ma którym sie odpoczywało.Widzę to i wzdycham jak to było.Z zadowoleniem się paczy na to zdjęcie.

 6. Zdjęcie nr 5-nawierzchnia jezdni to ładnie ułożona kostka brukowa.Zdjęcia bardzo ładne i takie nostalgiczne.Pozdrawiam

 7. Ciekawe zdjęcia, ale moim zdaniem budynki po lewej stronie wyglądały koszmarnie.

 8. Archiwalne zdjęcia to cenne źródło historyczne. A także miły powrót do przeszłości. Marzy mi się gruby, porządnie wydany album ze zdjęciami Zagłębia Dąbrowskiego z XIX i XX wieku. W muzeach i zbiorach prywatnych jest sporo materiału do takiej publikacji. Dowód na to macie w postaci artykułów opublikowanych na tym portalu.

 9. Długie lata mieszkałem w domu rodzinnym na ul 1-Maja 13 w Sosnowcu.

Dodaj komentarz

© 2011 Klub Zagłębiowski
Designed by Wpshower / Powered by WordPress